1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 20:59

Ознака: град

Силно невреме ја погоди Истра, градот формираше купишта мраз дебели 40...

Силно невреме прследено со град, го погоди попладнево северниот дел на Истра, при што се формирале купови мраз подебели од 40 сантиметри. Обилен дожд го...

Невреме во демирхисарско, Слепче погодено од град

Доцна попладнево демирхисарскиот крај  го зафати силно невреме со врнежи од дожд и град. Во селото Слепче кое е најпогодено од невремето, врнел град којшто...

Штети од град кај лозјата и кај овошките

Прексиноќешното невреме проследено со град што го зафати тиквешкиот регион предизвика штети кај лозовите и кај овошните насади во селата Паликура и Курија. - Оштетени...

Штети од град кај лозјата и овошките

Синоќешниот град што го зафати Тиквешкиот регион предизвика штети кај лозовите и овошните насади во селата Паликура и Курија. - Оштетени се околу 50 хектари...

Пролетна офанзива за зазеленување на градот

Експертите сметаат дека еднакво е важна грижата за зеленилото, за тоа долгорочно да трае и да им служи на многу генерации Со засадувањето 16 дрвја...