-6.2 C
Skopje
16.1.2022 - 8:53

Ознака: Градско

Поради работа на пат пренасочен сообраќајот кај клучката Градско

Поради изведување на работи на експресниот пат од Градско до Дреново кај клучката Градско, сообраќајот на автопатот Е-75 во правец на Граничниот премин Богородица...

Ремек-дело откриено во градското собрание во Брисел

Стручни лица утврдиле дека сликата, која била изложена во собранието шеесетина години, всушност, е најстарата верзија на најпознатото дело на фламанскиот барокен сликар Жак...

Подлешко Езеро станува модерен туристички комплекс!

Градско Општина Градско почна со реализација на проектот за модернизирање на туристичкиот комплекс „Езеро Подлес“. За таа цел покрај постојните летниковци на Подлешко Езеро се...

Звуци од саксофон го збогатија одличното градско дерби

Првото дерби Евертон - Ливерпул без публика се одигра без страста и бучавата од гледалиштето, само со извиците на оние што беа директно вклучени...

Седум мигранти од Авганистан пронајдени во „ауди“ кај Градско

Седум мигранти од Авганистан биле пронајдени во автомобил „ауди А8“ кај патарината кај Градско. Според информациите на полицијата, ноќеска околу 1:30 на автопатот Скопје –...

Уапсен 22-годишник кој превезувал 11 мигранти

Полицијата синоќа уапсила 22-годишник од село Петралица кој превезувал 11 мигранти – шест од Авганистан, тројца од Сирија и по еден од Ирак и ...

Мотоциклист загина во сообраќајка кај наплатната рампа Градско

Мотоциклистот А.Д. (30) од Скопје загина при директен судир со комбе што се случи попладнево околу 16 часот на автопатот Градско – Велес, после наплатната...

Силувано 21-годишно момче кај наплатната станица „Градско“

Според информацијата од СВР Велес, вчеравечер во 18.00 часот во СВР Велес 21-годишно момче од неготинско село пријавило дека на 16 февруари околу 01.30...

Кај Градско се гради електронска наплатна станица, сообраќајот со времен режим

Воведен е времен режим на сообраќај на делницата Велес-Неготно, кај наплатната станица Градско, и обратно, поради градежни работи за изградба на електронски систем за...

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп-Градско

Сообраќајот магистралниот пат Прилеп – Градско е нормализиран, соопшти АМСМ. Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна незгода.