Ознака: Градско-Прилеп

Бочварски: Надминати затекнатите состојби со експресниот пат Градско – Прилеп

Затекнатите состојби со експресниот пат Градско - Прилеп се надминуваат. Онаму каде што имаше проблеми со изведувачите ги решивме и веќе со почетокот на...

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

Основното јавно обвинителство Кавадарци врши увид на магистралниот пат Градско-Прилеп каде што утрово се случила тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загинало,...

Ексклузивни археолошки наоди на трасата на експресниот пат Градско-Прилеп

Ексклузивни археолошки наоди на некропола од првите векови од новата ера ги забави работите на експресниот пат Градско-Прилеп, поточно кај Фаришката клисура. Отриени се...

Сугарески: Надминати наследените проблеми на патот Градско-Прилеп, ќе ги запазиме роковите

Ги надминавме сите наследени проблеми и сега се забрзани активностите за изградба на втората делница од експресниот пат Градско-Прилеп и ќе ги запазиме роковите...

Две лица загинаа во сообраќајка на патот Градско – Прилеп

Две лица го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во 00.20 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп. Патничко возило „Опел Астра“, управувано од...

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, еден од возачите 87 годишен

Сообраќајна несреќа се случила вчера попладне на магистралниот пат Градско - Прилеп, меѓу товарно моторно возило марка „даф“ со велешки регистарски таблички, управувано од...

Во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп

Сообраќајот  на патот Градско – Прилеп е во прекин во двата правца за сите возила. Како што соопштија од Автомото сојузот на Македонија прекинот е...