Ознака: градски парк

Скопјанец во Градскиот парк го врзал својот малолетен внук за дрво,...

Четириесет и шестгодишен скопјанец во Градскиот парк во Скопје, со употреба на внатрешна гума од мопед, го врзал својот малолетен внук за дрво, а...

Град Скопје ги претставува идејните решенија за три нови летни сцени...

Град Скопје вечерва организира изложба на отворено на која ќе бидат прикажани пристигнатите архитектонски трудови на конкурсот за идејни решенија на три летни отворени...

Скопјанец нападнат со стаклено шише кај фонтаната во Градскиот парк

Деветнаесетгодишен скопјанец синоќа по полноќ бил нападнат во Градскиот парк кај фонтаната на булеварот „Илинден“. Според пријавеното, тој бил во друштво на А.М., и по...

Билтен

Дрога во Градскиот парк во Скопје Градскиот парк во Скопје сѐ почесто станува локација за консумирање опојни средства. Полицијата соопшти дека синоќа во паркот биле...

Град Скопје објави конкурс за идејни решенија за три летни сцени...

Градот Скопје објави конкурс за избор на три партерни идејни решенија за „Летна отворена сцена“ на 3 локации во зелениот појас на Градскиот парк. Целта...

Одбележување на Денот на независноста

Република Македонија, со пригодни свечености, денеска го одбележува големиот државен празник, 8 Септември – Денот на независноста. Активностите од програмата за чествување на празникот започнаа...

Прослава во Градскиот парк за Денот на независноста

Одбележувањето на Денот на независноста, 8 Септември, годинава ќе се одвива под мотото „Боите на независноста“ и заедничката прослава ќе се одржи в недела...

„Кул­тур­но умет­нич­ки ра­бот­ни­ци“ в не­де­ла на „Са­мер­ленд“

Фе­сти­вал­ска­та за­ба­ва про­дол­жу­ва на „Са­мер­ленд“, што се одр­жу­ва на отво­ре­на­та сце­на Школ­ка во Град­ски­от парк во Скоп­је. По из­вед­ба­та на пр­ва­та хип­хоп-прет­ста­ва во ре­ги­о­нот...

„Љубов и револуција“ во Градскиот парк

По фантастичниот прв концерт „Ну погоди“ кој го проследија илјадници вљубеници во музиката од најразлични генерации, следува премиерна изведба на вториот концерт во рамки...

Почнува „Градски летен парк“ во Скопје, Филхармонијата ќе свири музика од...

В недела на 23 јуни со почеток од 21 часот, во Градскиот парк ќе почне забавата со музика од култните цртани филмови од земјите...