-6.2 C
Skopje
26.1.2022 - 7:11

Ознака: градоначалници

Суспендирани 259 градоначалници во Турција

Вкупно 259 градоначалници во Турција се суспендирани од должноста, поради активности насочени против националната безбедност, соопшти денеска турското Министерство за внатрешни работи.   Станува збор за...

Кривични за екс градоначалниците на Радовиш и Василево

Кривични пријави заработија поранешните граданочалници на Радовиш Сaшко Николов (39) и на Василево В.С. (51), пренесува МИА. Кривичната за радовишкиот градоначалник Николов е поради основано...