Ознака: градоначалници

Ќе има владина одлука за штедење на министрите, градоначалниците, директорите

Министерот за финансии Фатмир Бесими изјави дека поради кризата предизвикана од војната во Украина, очекувано е дека економските проекции ќе се корегираат и затоа...

Арсовска: Дел од проектите што ги предложија кандидатите за градоначалници треба...

Дел од проектите што се конструктивни и беа дел од програмите на сите кандидати за градоначалници сметам дека треба да бидат вклучени за имплементација...

Кривичен суд изработил 3500 уверенија и потврди за кандидатите за советници...

Основниот кривичен суд Скопје соопшти дека во изминатите 10 дена изработил 3500 уверенија и потврди од Кривична и Казнена евиденција, а по барање на...

Ахмети за кандидатите на ДУИ: Нивна победа ќе значи уште поголема...

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска имаше состанок со Генералниот совет на партијата во Гостивар. На состанокот на Генералниот совет, по предлог на Ахмети, членовите...

СДСМ соопшти уште 17 кандидати за градоначалници

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, попладнево соопшти уште 17 кандидати за градоначалници од СДСМ на претстојните локални избори. Во Куманово кандидат за градоначалник е...

Градоначалници го користат коронавирусот како алиби за сегрегација

Несинхронизираност на локалната и централната власт во борбата против пандемијата Пандемијата ги извади на површина постојаните поделби во македонското општество по сите основи. Најновата поделба...

Одбиени 160 кандидатури за градоначалници и советници

КОСОВО Централната изборна комисија во Косово соопшти дека од 5.200 кандидати за градоначалници и општински одборници, 160 не ги исполниле условите за учество на локалните...

СДСМ вечерва се очекува да ги потврди првите кандидати за градоначалници

Првите дваесеттина кандидати за градоначалници се очекува да бидат потврдени на денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ. Засега е извесно дека за градоначалник на...

СДСМ ќе објави повик за самокандидирање на кандидати за градоначалници

Во текот на овој месец, согласно одлуките на Централниот одбор вечерва, ќе објавиме повик за самокандидирање на кандидати за градоначалници коишто имаат желба, капацитет,...

Заев: Заедничка акција за заштита на Охридскиот регион

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во придружба на министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска имаше средба со градоначалниците на општина Охрид Константин...