Ознака: градоначалник

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Неготино

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Ванчо Апостолов, поранешен градоначалник на општина Неготино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

ВИДЕО: Градоначалникот на Солун претепан од грчки националисти

Јанис Бутарис, градоначалникот на Солун синоќа беше нападнат од толпа луѓе за време на церемонијата за одбележување на годишнината од геноцидот на Пондите –...

Кривична пријава против поранашен градоначалник на Демир Капија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против Т.Д. (60), поранешен градоначалник на Демир Капија, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Кривична за екс градоначалникот на Василево

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во градот поднесе кривична пријава против В.С. (51) поранешен градоначалник на општина Василево и В.М.(51)...

Кривични пријави за четири лица, меѓу кои и екс градоначалникот на...

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против четири лица за „злоупотреба на службена положба и овластување“, „несовесно работење во службата“, „соизвршителство“.  Кривични пријави...

Атинскиот градоначалник во возвратна посета на Скопје

Градоначалникот на Атина, Јоргос Каминис во четврток и петок ќе го посети Скопје, при што се очекува со скопскиот градоначалник Петре Шилегов да потпишат...

Кривична за поранешниот градоначалник на Чешиново-Облешево

Полицијата поднесе кривична пријава против К.Л. (40) кој во својство на градоначалник на општина Чешиново-Облешево искроистувајќи ја својата службена положба и овластување за време...

Градоначалникот Шилегов избран за прв потпретседател на НАЛАС

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје, е назначен за прв потпретседател на НАЛАС, мрежата на асоцијации на локални самоуправи од Југоисточна Европа, за оваа 2018...

Поранешниот градоначалник на Кривогаштани ја оштетил општината при набавка на гориво

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп при СВР Битола до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против Т. З. заради постоење на сомнение дека ја...