Ознака: градоначалник

Верувам дека доаѓаат подобри времиња

ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, АЛЕКСАНДАР НАУМОВСКИ Со новиот буџет за 2021 година акцент е ставен на урбано-комуналните децениски проблеми. Заедно со Владата,...

Во ниту еден момент не го изгубивме фокусот од реализирањето на...

ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЧАИР, ВИСАР ГАНИУ Сакам 2021 година да нѐ направи, пред сѐ, посвесни за потребата од мирен соживот меѓу нас без...

Заврши гласањето на затвореници, болни и изнемоштени во Штип

Државната изборна комисија соопшти дека во текот на денешниот ден за Предвремените избори за Градоначалник на општина Штип и Пласница, своето право на глас...

Во Штип денеска гласаат затворениците и болните и немоќните лица

Државната изборна комисија информира дека во текот на денешниот ден за предвремените избори за градоначалник на општина Штип и Пласница, своето право на глас...

Во општина Пласница нема пријавено независен кандидат за градоначалник

Во општина Пласница во предвидениот рок нема ниеден кандидат што собра 100 потписи од месните жители за да се кандидира за градоначалник на претстојните...

Француски градоначалник им наредил на граѓаните да бидат весели

Градоначалникот на една општина во западна Франција со уредба им наредил на жителите дека треба „да бидат весели“ една недела во октомври, за време...

Спасовски се сретна со градоначалникот на Боговиње

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, придружуван од министрите за внатрешни работи, Агим Нухиу, за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, и за животна средина, Насер...

Исчезна градоначалникот на Сеул, полицијата започна потрага

Градоначалникот на Сеул, Парк Фон Сон, исчезна, а полицијата започна голема операција на потрага. Медиумите пишуваат дека политичарот оставил проштално писмо. „Раша тудеј“ наведува дека...

Тензиите во Будва не стивнуваат, градоначалникот повторно уапсен

Полицијата во Будва повторно ги уапси градоначалникот, Марко Царевиќ, и претседателот на општинското собрание, Крсто Радовиќ. Минатата среда полицијата уапси 23 лица, меѓу кои и...

Полициска акција во Будва, уапсен градоначалникот

Црногорската полиција ги уапсила градоначалникот на Будва, Марко Царевиќ, и претседателот на општинското собрание, Крсто Радовиќ, пред општинаката зграда. На оваа акција претходел обид на...

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 13 (https://animefreak.ws/m/avQk/ep-13) at website https://animefreak.ws. See more animefreak avatar

Watch Back Arrow Episode 1 (https://crunchyrollfree.com/m/5Jg6/ep-1) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free account 2020