Ознака: градинка

Почна изградбата на нова детска градинка во Битола

Во Битола денеска и официјално беше означен почетокот на градежните работи на новата детска градинка. Почетокот на работите го означи министерката за труд и социјална...

Со донација од Јапонија градинката „Коца Василева“ во Битола во ново...

Со детски насмевки, традиционални јапонски и македонски танци, цртежи и песнички, децата од градинката „Коца Василева“ во Битола ги дочекаа амбасадорот на Јапонија Хиронори...

Шахпаска: Обезбедивме нови 60 места во детската градинка „23 Август“ во...

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, изврши увид во финалната фаза на четирите дополнителни простории изградени во градинката „23 Август“ во Берово....

Шахпаска: Бројот на вакцинирани вработени во скопските градинки порасна на 65...

Бројот на вакцинирани вработени во скопските детски градинки е поголем и тој сега изнесува 65 проценти, соопшти министерката за труд и социјална политика Јагода...

Започнува изградба на нова градинка во Битола

Денеска во Битола официјално почна да се гради нова детска градинка, која ќе се наоѓа во близина на ОУ „Климент Охридски“. Претставници од Министерството за...

Се исфрла мајонезот од исхраната во градинките по труењето во Куманово

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека ќе направи целосна ревизија на нормативите и стандардите за исхрана и оброци на децата во детските...

Триесетина деца од три кумановски градинки се жалеле на симптоми на...

Триесетина деца на возраст од две до шест години, од три објекти - „Пчелка", „Синоличка" и „Кокиче", за време на викендот се пожалиле на...

Шахпаска: Состојбата во градинките е стабилна, побаравме зголемување на групите

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, се сретна со претставнички на мајките коишто се на породилно отсуство. На средбата се разговараше за...

Тинејџер со мачета влегол во градинка во Бразил и убил три...

Осумнаесетгодишно момче со мачета влегло во градинка и убило три деца и наставник во Саудадес, во бразилската држава Санта Катарина. Осомничениот е уапсен и е...

Ќе се гради градинка во Прилеп

Денеска во Прилеп, во населбата Точила започна изградбата на нова градинка, која ќе ги исполнува современите стандарди за ваков објект. На поставувањето камен-темелник, освен градоначалникот...