Ознака: градежни активности

Се гради коритото на поројот во Гермијан

Новаци Почнаа градежните активности за уредување на коритото од поројот во населеното место Гермијан. Општина Новаци ,во соработка со Центарот за развој на пелагонискиот плански...

Во тек се градежните активности за монтажната болница до Клиниката за...

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, министерот за здравство, Венко Филипче и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, денеска извршија увид во градежните активности за...

Во тек десетина градежни активности и проекти

И покрај тоа што е зимски период во кој вообичаено градежните работи запираат, општината Велес во моментов реализира десетина значајни градежни зафати во градот...

Отежнат сообраќајот кај Пресека поради градежни активности

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...

Градежни работи на патот Гостивар-Тетово и Петровец-Катланово

Виадукт Трејд известува дека ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар – Тетово...

Градежни активности на булеварот Кочо Рацин и улицата Индира Ганди

Екипи на Град Скопје, вечерва од 19 часот, почнуваат со градежни активности за реконструкција на крстосницата на булевар Кочо Рацин со улицата 11 Октомври...

Градежни работи на повеќе патишта во Македонија

„Виадукт трејд“ известува дека започна со изведување на градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Регионален Пат А1, делница Демир Капија – Удово...

Привремен сообраќаен режим на булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“

Дел од булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“, на потегот од улицата „Ферид Бајрам“ до улицата „Боца Иванова“, денеска од 7 часот е затворен за...

Еколозите бараат од премиерот стопирање на сите градежни активности во Охридското...

Неколку еколошки здруженија испратија допис до претседателот на Владата Зоран Заев и од него бараат да се прогласи мораториум на сите крајбрежни и урбани...