-0.2 C
Skopje
23.1.2022 - 9:50

Ознака: грабеж

Грабеж во спортска обложувалница во Козле

Лице со закана кон вработениот ограбило спортска обложувалница во скопската населба Козле. „Синоќа во 22.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на...

Во полиција пријавил дека пријателот се обидел да го ограби

Во полициската станица Бит-пазар, И. С. (37) од Скопје вчера пријавил дека околу 19.40 часот во подземните гаражи на улицата Лазо Трповски пријателот С....

Ограбена и тешко повредена 78-годишна жена во Скопје

Седумдесет и осумгодишна жена од Скопје се здобила со тешки телесни повреди откако во центарот на главниот град била физички нападната и ограбена, соопшти полицијата. Имено...

Фатен млад скопјанец при обид да ограби аптека

Дваесет и петгодишен скопјанец со иницијали А.Х. бил приведен при извршување на тешка кражба во аптека. Според информациите од полицијата, настанот се случил синоќа по...

Вооружен грабеж во обложувачница во Аеродром

Двајца разбојници, од кои едниот бил вооружен, ограбиле обложувачница во Аеродром. Според информациите на МВР, вчера, во 9.40 часот, во СВР Скопје било пријавено дека...

Скопјанка физички нападната и ограбена додека чекала автобус

Триесет и четиригодишна скопјанка била физички нападната и ограбена додека чекала на автобуска постојка информира полицијата. Имено вчера околу 12.30 часот во СВР Скопје, З.М.(34)...

Го поканиле дома во знак на благодарност, а тој ги ограбил...

Битолското основно јавно обвинителство ќе поведе истражна постапка против 22-годишен битолчанец, за кого постои сомнение дека извршил кривично дело разбојничка кражба. Осомничениот на 20 јули...

Ограбен сефот на „Градски паркинзи“ Битола

Битолското јавно претпријатие „Градски паркинзи“ остана без својот сеф, но и парите кои се наоѓаа во него. Вчера во СВР Битола било пријавено дека непознат...

Разбојници нападнале и ограбиле 20-годишно момче

Двајца разбојници со метален предмет нападнале и ограбиле 20-годишно момче во Центар. Според информациите на МВР, вчера во Полициска станица Центар, Д.Р.(20) од Скопје пријавил...

Маскирани крадци побегнале по обидот за грабеж на пошта во Битола

Двајца маскирани крадци денеска претпладне се обиделе да ја ограбат поштата кај Железничката станица во Битола, но во тоа биле спречени од вработен во...