21.1 C
Skopje
25.8.2019 - 9:11

Ознака: грабежи

Разбојници ограбувале скопјанки во лифт

Скопското основно обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица, на возраст од 20 и 22 години, осомничени дека сториле две разбојнички...

За три месеци ограбени речиси 500 дома во Скопје

Во полициската станица во Аеродром само за три месеци се евидентирани 114 кражби по куќи и по станови, а по неа полициската станица во...