-1.8 C
Skopje
17.1.2020 - 22:48

Ознака: Го сакам Водно

„Го Сакам Водно“ го демантира МЕР: Нема согласност за гасоводот преку...

Граѓанската иницијатива „Го Сакам Водно“ демантира дека е постигната било каква согласност со МЕР околу изградбата на гасоводот преку Водно. - Во потполност ја демантираме...

„Го сакам Водно“ бара ревизија на проектот за изградбата на гасоводот

Граѓанската организација „Го сакам Водно“ бара дебата со директорот на МЕР, градоначалникот на Скопје и заменик министерот за животна средина и просторно планирање на...

Да го одбраниме Водно!

Претставниците на иницијативата „Не за гасовод на Водно“, кои се револтирани и сметаат дека активностите на Водно без конечна и јавна одлука се недозволиви,...