0.6 C
Skopje
19.11.2018 - 0:32

Ознака: Гоце Илковски

Велјаноски ги изненади светските прваци во групата двопотези

Во конкуренција на 19 држави, по првиот (од двата) натпреварувачки ден на СП во решавање шаховски проблеми во Охрид, води Полска, пред Русија и...