17.1 C
Skopje
23.3.2019 - 12:25

Ознака: „Готен“

Вечер на балтичката литература во МКЦ

Издавачката куќа „Готен“ организира Вечер на балтичката литература - промоција на романот „Јелгава ’94“ од летонскиот писател Јанис Јоневс, и промоција на збирката раскази...

Разговор со хрватскиот писател Драго Гламузина

Издавачката куќа „Готен“, во рамките на проектот „Читајќи го Балканот“, организира разговор со хрватскиот писател Драго Гламузина. Разговорот ќе се одржи вечерва, во 20...

Промоција на „Кога љубовта се троши како креда“

Издавачката куќа „Готен“ утревечер, со почеток во 20 часот, во „Кино Култура“ ќе одржи промоција на поетската збирка „Кога љубовта се троши како креда“...