Ознака: готвач

Објавен готвач со рецептите од култната серија „Пријатели“

Култната серија „Пријатели“ заврши во 2004 година, но нејзината популарност не престана, бидејќи многумина не само што и сега се навраќаат на епизодите туку...

Сицилијански готвач ставал марихуана во јадењето, испробувал нови вкусови

Сицилијанскиот готвач е уапсен под сомнение дека продавал дрога, откако полицијата пронашла канабис во неговиот дом, јавуваат италијанските медиуми. Полицијата објавила дека пронашла две големи...

Немам тајни состојки, сакам едноставни и избалансирани јадења

Дејан Карапеев, готвач Дејан Карапеев е релативно млад, но наш познат готвач. Тој е член на здружението „Македонски кулинарски шеф“ и „Слоу фуд Македонија“, кој...

Бакингемската палата бара мијач на садови за годишна плата од 22.000...

Бакингемската палата објави оглас за мијач на садови на сајтот „Ројал хаусхолд“. Новиот член на персоналот во кујната годишно ќе заработува 22.000 евра, а...

Ентони Бордејн – човекот што нѐ научи поинаку да гледаме на...

Ентони Бордеjн, американскиот раскажувач, писател, готвач и славна телевизиска личност што ги освои гледачите низ светот, почина вчера на 61 година. Си-ен-ен ја потврди...