2.8 C
Skopje
18.1.2022 - 21:18

Ознака: гостува

Гостува Београдско драмско позориште со Булгаков

Вечерва, со почеток во 20 часот, на големата сцена во Македонскиот народен театар, ќе настапи „Београдско драмско позориште“, со претставата „Зојкиниот стан“ на Михаил...

Гостува врвниот руски пијанист Денис Кожухин

Во Скопје рускиот пијанист ќе изведе дела од Менделсон (избор од „Песни без зборови“), Григ (избор од „Лирски пиеси“) и од Прокофјев (Соната бр....

Велешкиот театар со „Тоалет за дами“ гостува во Драмскиот театар

Актери од велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ вечерва на сцената на Драмскиот театар во Скопје ќе ја изведат претставата „Тоалет за дами“ во режија...