Ознака: гости

Домашните ски-центри преполни со гости

Инволвираните во туристичката дејност велат дека на ски-центрите им се потребни дополнителни содржини што ќе привлекуваат туристи во текот на целата година, не само...

Алтернативниот туризам сѐ попривлечен за странските гости

КИЧЕВО Алтернативниот туризам што од ова лето почна да го реализира хотелот „Атва резиденс“ од Кичево се покажа како полн погодок за идниот развој на...

Путин: Бајден не ме покани на гости, а не го поканив...

Рускиот претседател Владимир Путин на прес конференцијата по состанокот со американскиот колега, Џо Бајден меѓудругото рече дека Бајден не го поканил на гости, па...

Србија – угостителските објекти може да примаат гости и во затворените...

Од утре угостителските објекти во Србија може да примаат гости и во затворените делови. Тие ќе работат до 22 часот, со 50 проценти капацитет...

Затекнати гости во пекарница во Гостивар

Полицијата затекна гости во пекарница во Гостивар, а сопственикот е приведен. Според информациите на МВР, утрово во 10.05 часот полициски службеници го привеле И.Е.(48) од...

Затворени три угостителски објекти во кои инспекторите затекнале гости

Три угостителски објекти од Струга, Гостивар и Битола се затворени оваа недела, откако во нив биле затекнати гости и покрај забраната. Претседателката на Инспекцискиот совет,...

Охриѓанец организирал семејна прослава со 20 гости

Охриѓанецот Ш.К (47) во сред пандемија организирал семејна прослава со присуство на 20 гости. - СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ш.К.(47) од Охрид, поради...

Кумановец организирал веселба со 30 гости и пукал со оружје

Дваесет и петгодишен кумановец (В.Б.) во семејната куќа во селото Лопате организирал семејна веселба и пукал со оружје. Полициски службеници од СВР Куманово во координација...

Затекнати гости во неколку скопски локали што работеле по дозволеното време

Полицијата поднесе кривични пријави за сопственици на четири угостителски објекти во Скопје кои вчера работеле по 18 часот, и покрај забраната поради состојбата со...

Хотелиерите во Турција известиле дека ќе ги бркаат настинатите гости

Турските хотелиери ги известиле српските агенции дека ќе ги исфрлаат од објектите сите настинати гости. Српските туроператори како аванс, само во Грција испратиле 4,5...