Ознака: гостивар

Казнети 53 пешаци во Тетово и Гостивар

Полицијата казни 53 пешаци во Тетово и Гостивар, 35 поминувале улица надвор од пешачки премини. На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово, денеска, од...

Два земјотреса почувствувани во мавровскиот регион

Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала е почувствуван изутринава во 7.44 часот во подрачјето на Гостивар. Според првичните податоци, епицентарот бил...

Приведени три лица од Гостивар поради трговија со кокаин

Полицијата синоќа приведе три лица од Гостивар поради трговија со кокаин. Станува збор за лицата К.М.(30), К.О.(20) од Гостивар и О.С.(19) од селото Горна Бањица, гостиварско. -...

Запленети близу 30.000 пиротехнички средства во Гостивар, Штип и Битола

Полицијата денеска привела четири лица кај кои биле пронајдени пиротехнички средства. Кај двајца гостиварци биле пронајдени и одземени 4.800, односно 1.835 пиротехнички средства. Кај...

Земјотрес почувствуван во Гостивар и во Тетово

Земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер попладнево ги погоди Гостивар, Тетово и околината. Според информациите од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје,...

Загина пешак по удар од камион кај Гостивар

Едно лице загина во сообраќајна несреќа, денеска, околу пладне на магистралниот пат Гостивар-Кичево. Несреќата се случи на потегот помеѓу Здуњска крстосница и наплатна рампа Гостивар,...

Засилени контроли во Тетово и Гостивар – казнети 203 возачи

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Тетово...

Во гостилница во Гостиварско прекината семејна веселба со 25 гости

Полициски службеници од СВР Тетово, попладнево околу 16 часот го уапсиле 30-годишниот А.Д. од гостиварското село Неготино, затоа што во неговиот угостителски објект во...

Регистрирани два земјотресa во близина на Гостивар

Два земјотресa беа регистрирани денеска во близина на Гостивар. Првиот земјотрес е со јачина 3,8 беше, а бил регистриран околу 12 часот на 18 километри...

Земјотрес почувствуван во Тетово и во Гостивар

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје информира дека синоќа во 21.18 часот и е регистриран земјотрес чии епицентар се наоѓа 41 километар западно...