17.2 C
Skopje
18.6.2019 - 1:26

Ознака: гостиварска полиција

При контрола на возило во Гостивар пронајден пиштол и куршуми

При вршење редовна сообраќајна контрола гостиварска полиција во Гостивар во патничко возило „Голф“ со скопски регистарски таблици пронашла пиштол „Црвена Застава М-57“ калибар 7,62...