Ознака: Гостиварец

Гостиварец нападнал полицаец

Против 49-годишен жител на Гостивар било поднесено обвинение за кривично дело напад врз службено лице при вршење работи по безбедноста казниви по Кривичниот законик,...

Гостин нападнал сопственик на кафуле оти му рекле дека нема место

Дваесет и двегодишен тетовец доби кривична пријава бидејќи истепал сопственик на угостителски објект во градот. Како што информираат од полицијата, настанот се случил пред да...

Наместо во домашна изолација, гостиварец тргнал за Швајцарија

Против 42-годишен жител на гостиварското село Неготино поднесен е предлог за казна за кривично дело непостапување според здравствените прописи. Обвинетиот, кому со решение од Државниот...

Гостиварец тепал и силувал жена во неговиот дом

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен акт против 49-годишник од Гостивар, поради сторено кривично дело силување. Обвинетиот на 19 декември, околу 21 часот, со употреба...

Гостиварецот кој со секира ја уби сопругата ќе одговара за свирепо...

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен акт против гостиварецот кој со секира ја уби својата сопруга. Тој ќе одговара за...

Гостиварец пронајден починат на Маврово

Во вечерните часови на 31 август во полициското одделение Маврово било пријавено дека во селото Ниќифорово, на околу 500 метри од планинарскиот дом, бил...

Гостиварец обљубил дете во старо селско училиште

Гостиварското основното јавно обвинителство донесе наредба за истрага против 67-годишник од гостиварско село за сторено кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило...

Гостиварец со нож нападнал жена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 40-годишен гостиварец, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На...

Гостиварец извршил 20 кражби за девет месеци

Гостиварската полиција расчисти 20 кражби извршени во овој град и до Основното јавно обвинителство поднесе три кривични пријави против 35-годишен гостиварец поради сомнение дека...

Гостиварец починал во авион на летот Базел – Скопје

Седумдесет и четиригодишен гостиварец починал во авион на летот Базел – Скопје. Според информациите на МВР, ноќеска, половина час по полноќ,  на Меѓународниот aеродром-Скопје пристигнал...