14.7 C
Skopje
13.11.2019 - 19:31

Ознака: Горјан Тозија

Агенцијата за филм стана членка на Европска асоцијација на филмски агенции

Агенцијата за филм на Република Македонија стана 34 членка на Европската асоцијација на филмски агенции (EFAD’s). Како што истакнуваат во соопштение од Агенцијата за филм,...

Тозија: Македонскиот филм станува видлив пред Европа

Со успехот на „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска што утревечер ќе ја има својата премиера во официјалната конкуренција на...