18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 1:43

Ознака: гориво

Фотовест

Најмалку едно лице загина, а над 400 лица се повредени во протестите против покачувањето на цените на горивото во Франција. Речиси 300.000 лица излегоа...

Автомобил прегази учесничка на протестите против скапите горива во Франција

Протестните собири против високите цени на горивата во Франција започнаа денеска со трагичен инцидент, кога автомобил прегази и усмрти учесничка на протестите. Инцидентот се случи...

Скапо гориво, уште поскапа храна

Први на удар од поскапувањето на бензините се транспортерите, бидејќи услугата што ја обезбедуваат е директно зависна од цената на горивата, но очекувано е...

Најмалку седум лица беа убиени при протестите во Хаити

Најмалку седум лица беа убиени при протестите против покачувањето на цените на горивото, што беа одржани во Порт о Пренс во Хаити.  Демонстрантите опожаруваа автомобили,...