19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 4:32

Ознака: гориво

Од полноќ бензините поевтинуваат, а дизелот поскапува

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат за 1,50 денар/литар, додека малопродажните цени на еуродизел (Д-Е...

Од полноќ бензините поскапуваат за два, а дизелот за половина денар

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 од вечерва на полноќ се зголемуваат за 2...

Се намалуваат цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,93%...

Од полноќ поевтинување на горивата

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат за 0,5 денари по литар, во однос на цените...

Цените на горивата остануваат непроменети

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука цените на бензините и дизелот да останат исти во согласност со одлуката од 17.8.2020 година,...

Поевтинуваат бензините и дизелот

Малопродажните цени на бензините Ееуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 и на еуродизел (Д-Е В) се намалуваат за 0,5 денар/литар, во однос на малопродажните цени...

Цените на горивата остануваат исти

Цените на бензините, дизелот и екстралесното масло ќе останат исти согласно одлуката од 4 август, додека зголемување ќе има на малопродажната цена на Мазутот...

Бензините поевтинуваат, дизелот со иста цена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,26 % во однос...

Поевтинуваат бензините и дизелот

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина односно за еден ипол денар за литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва...

Горивата поскапуваат

Од вечерва на полноќ цените на горивата се зголемуваат за половина и за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР...