Ознака: гориво

Горивата поскапуваат

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за денар и за денар и половина, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот...

Дизелот поскапува

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за половина денар, а цената на бензините останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР...

Поевтинува бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95

На полноќ поевтинува бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, а цените на ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е В) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се...

Еуросупер БС-95 и дизелот поскапуваат

Малопродажните цени на бензинот еуросупер БС-95, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е В) и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,5 денар/литар, додека малопродажната...

Бензините поскапуваат за еден денар, цената на дизелот останува иста

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,80...

Горивата поевтинуваат

Регулаторна комисија за енергетика одлучи да изврши намалување на малопродажните цени на нафтените дривати во просек за 1,35 проценти во однос на Одлуката од...

Ново зголемување на цената на бензините и дизелот

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е В) се зголемува за 1 денар/литар, додека малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра...

Нови повисоки цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,95% во однос на...

Холандската авиокомпанија „КЛМ“ го изведе првиот лет со синтетички керозин

Холандската виокомпанијата „КЛМ“ минатиот месец го реализира првиот комерцијален патнички лет од Амтердам до Мадрид со синтетички керозин, соопштија холандската влада и авиокомпанијата, пренесуваат...

Цените на бензините остануваат исти, дизелот поевтинува

Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95, еуросупер БС-98 како и малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се менуваат, односно остануваат...