3.8 C
Skopje
30.11.2021 - 4:03

Ознака: горива

Горивата поскапуваат за еден денар

Ценaта на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...

Горивата поскапуваат од половина до 1,5 денари

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат од половина до денар и половина по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...

Горивата поскапуваат од еден од 1,5 денар

Малопродажната цена на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемува од еден од 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според Одлуката, новата...

Зголемени цените на увозните горива

Увозните цени на горивата во земјава во јуни годинава се повисоки за 0,8 отсто во однос на претходниот месец и за 41,7 отсто во...

Бензините поскапуваат за денар, дизелот за половина денар

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за денар, а на дизелот за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката...

Горивата поевтинуваат за 1,5 денари по литар

Горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на рафинериските и...

Протести ширум Србија поради високите цени на горивото (фото)

Во Белград, Нови Сад, Ниш, Крагуевац, Шабац, Панчево, Нови Пазар, на Ибарската магистрала и во други делови на Србија, денеска од 17 часот се...

Горивата од полноќ поскапи за 2 денари

Ново поскапување на горивата во Македонија, од полноќ граѓаните ќе возат поскап бензин и дизел, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Еуросупер 95 од полноќ ќе...

Бензините и дизелот поскапуваат за два денара

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините Еуросупер 95 и Еуросупер 98, како и на Еуродизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство...

Од полноќ поскапуваат горивата

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, од ноќеска на полноќ се зголемуваат во просек за 2,57 отсто. Малопродажната цена...