9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 16:22

Ознака: горива

Објавени нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на бензините. Според објавата, малопродажните цени на Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 се зголемуваат за 0,50...

Горивата поевтинуваат за еден денар

Од ноќеска на полноќ горивата поевтинуваат за половина, односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат...

Расте цената на горивата

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 односно за 1 денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Од полноќ поевтини горива

Од полноќ за три денари од литар поевтинуваат бензините, додека дизелот за 2,5 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР 95 ќе...

Поскапуваат горивата

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат половина односно еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за...

Горивата поскапуваат од половина до три денари за литар

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 до три денари за литар, а цената на дизел горивата се зголемува за половина денар по...

Цените на горивата ја преминаа психолошката граница

Просечната цена на бензинските горива во Хрватска изнесува 10,10 куни, а пред еден месец таа изнесуваше 9,56 куни Цените на бензините во Хрватска ја преминаа...

Поскапуваат горивата во Македонија

Бензините, од ноќеска на полноќ, поскапуваат за два денара, а за денар дизелот и екстра лесното масло за домаќинства, одлучи денеска Регулаторната комисија за...

Согорувањето на фосилните горива – проблем број еден

Последните податоци за загадувањето во нашата држава покажаа дека загадувачките честички во воздухот се на високо ниво. Според податоците од Министерството за животна средина,...

Поскапуваат бензините и дизелот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемуваат за 2,5 денари, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 3,5, а на Екстра...