Ознака: горива

Од полноќ поскапуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 3,23 отсто во однос...

Горивата поскапуваат

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 3,5 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР...

Поскапеа цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек 0,84 отсто...

Горивата еколошки, загадувањата несогледливи

Откога пратеникот Павле Трајанов, повикувајќи се на сопствени извори, рече дека и нафтата и мазутот што се користат во земјава не се според пропишаните...

Објавени нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на бензините. Според објавата, малопродажните цени на Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 се зголемуваат за 0,50...

Горивата поевтинуваат за еден денар

Од ноќеска на полноќ горивата поевтинуваат за половина, односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат...

Расте цената на горивата

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 односно за 1 денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Од полноќ поевтини горива

Од полноќ за три денари од литар поевтинуваат бензините, додека дизелот за 2,5 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР 95 ќе...

Поскапуваат горивата

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат половина односно еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за...

Горивата поскапуваат од половина до три денари за литар

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 до три денари за литар, а цената на дизел горивата се зголемува за половина денар по...