Ознака: горивата

Цената на горивата повторно во нагорна линија

Дополнителната акцизата за горива во висина од три денари е антикризна мерка и во случај на зголемување на цената на нафтата истата таа ќе...

Бизнис – инфо

Рекордно намалување на цените на горивата Регулаторната комисија за енергетика рекордно ги намали цените на горивата. Синоќа на полноќ бензините поевтинија за 7,5 денари, а...