1 C
Skopje
23.2.2019 - 14:35

Ознака: горење

Екоактивисти: Горењето увозен отпад, една од причините за загадувањето

Загадувањето во главниот град и натаму е сериозен проблем за граѓаните. Toa повторно ги „предизвика“ граѓанските иницијативи да реагираат и да побараат одговори од...

Металург и „Горење“ ги наградуваат љубителите на ракометот

Ракометниот клуб Металург и „Горење“ организираат наградна игра во која учесниците можат да освојат фрижидер. Правила за учество во наградната игра - Следете го инстаграм-профилот на...

Горење ги повлекува акциите од берза

Новиот сопственик на Горење, кинеската корпорација Хајсенсе, одлучи да ги повлече акциите на Горење од берзата, а одлуката за тоа ја најави за акционерското...

ЕК го одобри преземањето на „Горење“ од кинеската „Хисенс“

Европската комисија(ЕК) го одобри купувањето на словенечкиот производител на апарати за домаќинство „Горење“ на кинеската компанија „Хисенс Груп“ (Hisense Group). Проценето е дека ова преземање...