7 C
Skopje
17.11.2018 - 16:53

Ознака: Гордана Јанкулоска

Јанкулоска не очекува притвор

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска изјави дека не очекува мерките за претпазливост што и ги изрече судот да бидат преиначени во...

Судот слушна за парите за „снајпер“ во бомбите за „Титаник“

Со слушање на преостанатите „бомби“ на Специјалното јавно обвинителство, на 7 ноември продолжува рочиштето за предметот „Титаник“ на СЈО. Денеска во педесетината снимки што беа...

Јанкулоска и Мијалков не чувствуваат вина за „Таргет-Тврдина“

За 6 ноември закажано е ново судско рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското следење на комуникациите. На денешното рочиште воведни зборови...

Шест години затвор за Гордана Јанкулоска за „Тенк“

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска доби шест години затвор за набавката на луксузниот „мерцедес“ С600 за кој Специјалното јавно обвинителство покрена обвинение...

„Тенк“ завршен за Груевски и Поповски, во понеделник пресудата за Јанкуловска

Предметот „Тенк“ е прв случај на Специјалното јавно обвинителство што е пред целосно пресудување. Вчерашната одлука на Апелацискиот суд во Скопје како неоснована ја...

Фетаи побара затвор за Јанкулоска

Осудителна пресуда и затворска казна за обвинетата поранешна министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, побара специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи, во завршните зборови на...

„Тенк“ на СЈО: Адвокатите на одбраната повторно побараа изземање на судијката...

Барање за изземање на судијката Добрила Кацарска побараа адвокатите од одбраната на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на почетокот на денешното рочиште...

Почна судењето на Јанкулоска во случајот „Тенк“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска од почеток стартува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е една од обвинетите во...

„Титаник“ продолжи со слушање на „бомбите“ на СЈО, останати се над...

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи  судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство,...

„Ептен ги наместиле“ – Јанкулоска и Протуѓер разговараат за телевизиските прилози...

Во дел од „бомбите“ што денеска се слушаат во Кривичниот суд во Скопје беше пуштена и снимка на која разговараат поранешната министерка за внатрешни...