Ознака: Горан Сугаревски

Министерот Горан Сугарески во обиколка на работите на патот Колари-Кичево

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугаревски денеска беше во обиколка на работите на реконструкцијата на патната делница од Колари до Кичево, која е...

Сугарески: Реконструкција на регионалните патишта до граничните премини со Бугарија

На регионалниот пат Делчево-Ѕвегор-Граничен премин „Делчево“ од денеска се одвиваат активности за асфалтирање со планираната реконструкција која се очекува да биде завршена годинава. Според министерот...

Сугарески во работна посета на Општина Кичево

Во работна посета на Општина Кичево денеска беше министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, кој при денешниот престој во Кичево оствари средба со...

Сугарески: Средствата за гасоводот што нема да се искористат, ќе се...

Средствата планирани за изградба на гасоводот што нема да бидат искористени до крајот на годината, ќе се пренаменат за реализација на други проекти, најави...

Сугаревски: Сечата на шума на Водно од планираните 3.000 ќе се...

Македонски енергетски ресурси (МЕР) изработи предлог на нова траса која, како што рече, во делница од четири километри ќе ја помести линијата на гасоводните...

Сугарески: Наскоро нов анекс договор со Синохидро

Со кинеската компанија Синохидро во моментов се водат финалните преговори за интензивно да продолжи изградбата на автопатот Кичево - Охрид, најави вечерва министерот за...

Сугарески: Не даваме државна помош, субвенционираме авиокомпании

Повикот за доделување финансиска поддршка за авиокомпании за нови дестинации од аеродромите во Скопје и Охрид, што беше објавен денеска, не се однесува на...

Сугаревски: Општините да ги користат средствата од Европска инвестициона банка за...

Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски и градоначалникот на општина Желино Блерим Сејдиу направија увид во изведувањето на градежните работи за водовод и...