Ознака: Горан Пандев

Македонија лесно се справи со Летонија, на ред е Словенија

Утревечер Македонија ја очекува нов, потежок испит, на гостувањето против Словенија во Љубљана, која во првиот меч ремизира со Израел во Хаифа Македонија со триумф...

Горан Пандев го игра 100-от официјален меч за Македонија

Среќен сум поради јубилејот, се надевам дека ќе го прославиме со победа, рече Пандев, пред мечот вечерва со Летонија во Скопје, во квалификациите за...

Пандев казнет поради глума

Поради обид да одглуми пенал, македонскиот фудбалски репрезентативец во дресот на Џенова, Горан Пандев беше казнет од Дисциплинската комисија при Италијанската фудбалска федерација со...

Барди и Ибраими најдобри, признание за Пандев

Енис Барди, репрезентативецот на Македонија, кој настапува за шпанскиот прволигаш Леванте, вторпат по ред го доби признанието за најдобар македонски фудбалер во странство, во...

Пандев доби нов тренер во Џенова

Чезаре Прандели е новиот тренер на Џенова, соопшти клубот во Твитер. Поранешниот селектор на Италија ќе го одржи својот прв тренинг со својот нов...

Барди: Сами решаваме за пласманот, одиме да победиме

Свесни сме за важноста на натпреварот, треба да бидеме трпеливи и концентрирани, бидејќи тогаш ќе дојдат до израз нашите квалитети. Пред оваа генерација е...