Ознака: Горан Пандев

Пандев и Ангеловски добија благодарници на приемот во АМС

Капитенот на фудбалската репрезентација Горан Пандев и Игор Ангеловски кој ја предводеше националната селекција на изминатото Европско првенство во фудбал, беа на прием кај...

Живко Поповски-Цветин му подари уметнички дела на Горан Пандев

Во името на „Нова Македонија“, најстариот македонски дневен весник и во мое лично име голема благодарност за твојата мисија и твојата порака што ја...

Фаворитите се провлекоа, условно кажано помалите се сѐ поблиску до големите

ОД СТРУЧЕН АГОЛ Во однос на тактиките нема некои новитети, очигледно е дека технологијата ВАР го презема приматот и веќе нема меч да нема пенал,...

Поради тебе, шефе, бевме како браќа во репрезентацијата

Горан Пандев до Игор Ангеловски Горан Пандев ја заврши репрезентативната кариера по историскиот настап на Европското првенство на Македонија, каде што најверојатно завршува и работата...

Фотовест – Длабок наклон и респект за нашите јунаци

Со гест на висока почит и респект, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсоски, го пречека и го поздрави Горан Пандев, капитенот...

Горан Пандев легенда, идол, инспиратор…

ФУДБАЛ Возбуден сум, благодарност до целата македонска јавност. Дваесет години го носев овој свет дрес, тоа беше посебна чест за мене, гордост. Среќен сум што...

Не знаев дека Пандев уште игра, но верувајте дека плачам

Фудбалскиот свет му се поклони на капитенот на македонската репрезентација Бројни љубители на фудбалот и светски медиуми го одбележаа простувањето на капитенот Горан Пандев од...

„Гранде“ Пандев потврди дека утре го игра последниот меч за Македонија!

Легендарниот македонски капитен Горан Пандев, потврди дека утре против Холандија ќе го одигра својот последен меч за македонската репрезентација, заминувајќи како најдобриот на сите...

Пандев го пропуштил денешниот тренинг поради повреда

Капитенот Горан Пандев ја пропуштил претпладневната тренинг-сесија на македонската фудбалска репрезентација во Амстердам, поради проблеми со зглобот. Македонија задутре ќе се сретне со Холандија на...

Бестрашниот лидер на нацијата ќе ги предводи „црвено-жолтите“ на ЕП

Ниту еден друг фудбалер на Европското првество нема да инспирира толку длабока почит во неговата татковина како што е случајот со Горан Пандев, пишува...