19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 22:54

Ознака: Горан Пандев

Фудбалскиот свет му се поклони на Пандев по голгетерскиот јубилеј

Бројни љубители на фудбалот ширум светот му го честитаат на капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев јубилејот од 100 постигнати голови во италијанската Серија...

Пандев: Оваа генерација заслужува многу поголем респект

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев, се огласи на Инстаграм по синошеќната сензационална победа над Германија од 2-1 во Дуисбург, во рамки...

Повторно добриот, стар Горан Пандев – головите на капитенот ќе се...

Класата на капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев повторно дојде до израз во триумфот над Германија од 2-1, со што многумина имаат пофалби за...

Пандев со два гола го одлучи македонското дерби во Серија А

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев ги постигна головите за Џенова во победата над Наполи од 2-1, во вечерашниот меч од 21-то коло на...

Пандев не смее да се пензионира

Старо-новиот тренер на италијанскиот фудбалски клуб Џенова, Давиде Балардини, не сака Горан Пандев да земине во пензија по завршувањето на Европското првенство. Капитенот на македонската...

Година на фудбалот

Македонската репрезентација со пласманот на ЕП 2020 го забележа најголемиот успех во фудбалската историја, по што тој спорт по години чекање се пласира на...

На Пандев не му се допадна лажниот трансфер во Индија

Капитенот на македонската репрезентација беше цел на скриена камера Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев беше цел на скриена камера на италијанската телевизија „Медијасет“,...

„Играњето на ЕП е остварување на сите наши соништа“

Во решавачкиот меч Македонија ја совлада Грузија на гости со 1-0, со голот на капитенот Горан Пандев, и првпат во историјата ќе игра на...

Пандев ќе биде прогласен за олимписки великан на МОК

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, ќе биде прогласен за Олимписки Великан на Македонскиот олимписки комитет (МОК). Ова го најави петседателот на МОК, Даниел...

Горан Велики

Меѓу бројните голови, успеси и трофеи во богатата кариера на Горан Пандев (37), вечерашниот гол против Грузија, сигурно ќе остане забележан како најзначаен и...