2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 13:35

Ознака: Горан Марковиќ

Приказна за болеста на општеството

Познатиот режисер Горан Марковиќ за култниот филм „Вариола вера“ Поминаа речиси 50 години (1972) од епидемијата на големи сипаници (вариола вера) во Југославија. Беше тоа...