Ознака: Горан Бреговиќ

Бреговиќ и Кустурица ќе ја делат сцената на фестивал во Лондон

Познатиот музичар Горан Бреговиќ по скорашниот концерт во родниот град, каде што ќе го изведе своето дело „Три писма од Сараево“, ќе настапи со...

„Ederlezi“ на Бреговиќ во руска верзија на „Симпсонови“

Една од омилените анимирани серии во светот, „Симпсонови“, доби своја руска верзија „Шимпшони“ и за кратко време постигна огромна популарност на Јутјуб. Имено, дизајнерот од...

„Трите писма од Сараево“ на Бреговиќ прочитани и во Скопје

Трите концерти за виолина, отсвирени од Гершон Лејзерсон од Израел, Зиед Зуари од Тунис и од Мирјана Нешковиќ од Србија, ја пренесуваат универзалната пораката...

Музичките ѕвезди од регионот заедно на МАС во Белград

Љубителите на музиката од целиот регион наскоро ќе имаат можност да гласаат за своите омилени песни и изведувачи, а со тоа да ги зголемат...