Ознака: голф

„Голф“ излетал од патот во Кавадарци, повредена 26-годишна девојка

Изутринава 4:30 часoт на кружен тек на булевар „Никола Минчев“ во Кавадарци патничко моторно возило „голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Х.К.(24) од...

Шест лица повредени по удар на гром на голф турнир во...

Шест гледачи беа повредени откако гром удри во дрво  на голф турнир од Тур шампионат во Атланта, САД. ПГА турнејата потврди дека ударот повредил шест...

Голф-опсесијата на Трамп скапо ги чини Американците

За време на неговата претседателска кампања, американскиот претседател Доналд Трамп често го критикуваше поранешниот претседател Барак Обама оти игра голф и изјави дека доколку...

Експанзија на „песочните“ спортови

На плажа прва излезе одбојката, речиси пред 100 години, таа прва и засега единствена од песочните верзии на спортовите влезе во олимпиското семејство (од...

Вудс за 11 години од врвот до дното и назад

Вудс, кој во голфот е она што е Федерер во тенисот, за 22 години кариера освои 15 титули, од кои 14 од 1997 до...

Доналд Трамп постави нов симулатор за голф во Белата куќа

Претседателот на САД Доналд Трамп инсталирал симулатор за играње голф во неговите лични одаи во Белата куќа, пренесува „Вашингтон пост“. Уредот, кој наводно е со...

Тинејџер повреден при превртување на „голф“

Еден тинејџер е повреден откако автомобил марка „Фолксваген голф“, во кој бил сопатник, удрил во заштитна ограда од бензиска пумпа и се превртел на...