Ознака: Голем

Голем шумски пожар на Закинтос

Големиот шумски пожар во близината на селата Кери и Агалас, на грчкиот остров Закинтос, до вчера попладне сè уште беа надвор од контрола. Населението...

Ајакс и Тотенхем, триумф на фудбалот над големиот бизнис!

Вечерва во првиот полуфинален меч во ЛШ, Тотенхем се среќава со Ајакс, а утревечер Барселона игра против Ливерпул Не Реал, не Јувентус, ниту Манчестер сити,...

Голем интерес за Саемот за кариера и алумни на ФОН

Околу 50 реномирани компании од Македонија и од регионот вчера се претставија на Саемот за кариера и алумни на приватниот универзитетот ФОН. На свечената...