Ознака: големи сили

Ердоган со порака до големите сили

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се спротивстави на мешањето на САД, Русија и Франција во судирите околу Нагорно-Карабах. Тоа следи откако трите земји ги повикаа...

Големите сили го обновуваат своето нуклеарно оружје

Според меѓународниот институт на мирот СИПРИ Институтот со седиште во Стокхолм, во извештајот објавен на 15 јуни, наведува дека во почетокот на 2020 година деветте...

Големите сили ќе состануваат со Иран за спас на договорот од...

Велика Британија, Франција, Германија, Русија и Кина ќе се состанат со Иран во Виена на 28 јули за да разговараат за начините за спас...

My Hero Academia 3 (https://animeflix.nl/m/0jze) Episode 25 at website https://animeflix.nl animeflix wolf children

Watch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Preview 2 (https://crunchyrollfree.com/m/RqBW/ep-1) at Crunchyroll free vrv account