15.8 C
Skopje
25.10.2020 - 14:55

Ознака: голден стејт

Почнува НБА, вниманието е свртено кон Лос Анџелес

Според „Њујорк тајмс“ владеењето на Голден стејт во Западната конференција е предизвикано од Лејкерс и од Клиперс и нивната колекција суперeрѕвезди, кои би можеле...

Голден стејт како Бостон пред половина век

Во финалето на Западната конференција, Голден стејт го збриша Портланд трејлблезрес, победувајќи го со вкупни 4-0 Голден стејт вориорс е првиот тим по Бостон селтикс...

Дел и Соња Кари се поделија во навивањето за синовите!

Стеф Кари (46 поени) беше поуспешен од братот Сет во првиот меч од финалето во Западот; во кој Голден стејт го совлада Портланд со...

Брат против брат, Стеф против Сет Кари!

Тие настапуваат за Голден стејт и за Портланд, кои ќе играат во финалето на Западната конференција во НБА-лигата Кошаркарите на Голден стејт вориорс и на...

Голден стејт продава влезници и за поттрибинскиот простор

Тимот игра 300 меча пред полна сала, а на листата на чекање за сезонски билет има 44 илјади симпатизери, па „воините“ во продажба пуштаат...

Почна 73-та сезона во НБА со многу промени

Часовникот што го пресметува времето за напад ќе се „враќа“ на 14 секунди во неколку случаи, неспортските прекршоци добиваат нов третман, првпат има тренер...

Кер: Голден Стејт има уште една шанса да ја освои титулата...

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер верува дека претстојната сезона е последна шанса за овој состав да стигне до тронот во НБА лигата. - Ова...

Кари: Никогаш не е досадно во НБА

Еден од најдобрите кошаркари на Голден Стејт, Стеф Кари призна дека тој никогаш не е уморен за да победи во НБА лигата и на...

Голден Стејт му подготвува нов договор на Кевин Дурант

Ѕвездата на Голден Стејт Кевин Дурант ќе потпише нов договор со тимот, објави „ЕСПН“. Крилото потпиша двегодишен договор минатото лето во вкупна вредност од 51...