-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 6:02

Ознака: „Гола месечина“

Премиера на „Грдиот“ вечерва на фестивалот „Гола месечина“

Премиерата на претставата „Грдиот“ на НУ „Театар Комедија“ што вчеравечер требаше да се одржи во рамките на традиционалниот фестивал на комедијата „Гола месечина“ е...

Од среда до недела „Гола месечина“

Традиционалниот фестивал на комедијата „Гола месечина“ ќе се одржи осми пат, и тоа од 15 септември (среда) до 19 септември (недела) под отворено небо...

Најмногу награди од „Гола месечина“ отидоа во Загреб

Комедијата „39 степеница“ на загрепскиот Градски театар „Комедија“ победи на годинешното издание на Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“, кој со доделувањето на наградите...

Вечерва на „Гола месечина“ претставата „Како да се ограби банка“

„Како да се ограби банка“ на Драмскиот театар од Скопје е петтата претстава на годинешниот фестивал на комедијата „Гола месечина“ што ќе се прикаже...

Почнува фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Седум претстави и еден документарен филм се на програмата на шестиот Меѓународен фестивал на комедијата „Гола месечина“, кој ќе почне денеска и ќе трае...

Во општината Аеродром почнува меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“

Започнува меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“ во општината Аеродром. Граѓаните и годинава ќе имаат можност по шести пат да го проследат фестивалот на...

Утре почнува „Гола Месечина“

Граѓаните годинава ќе имаат можност по шести пат да го проследат Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“. -Фестивалот „Гола Месечина“ игра важна улога во развојот...

Најмногу награди за „Сараевскиот воен театар“

Меѓународното жири на 5-от Интернационален фестивал на комедијата „Гола месечина“, кој се одржа од 18 до 24 јуни, во состав Иван Лео Лемо (претседател...