Ознака: Гнев

Растат билансот на жртви и гневот во Сулавеси

Во некои од најпогодените области на Сулавеси се забележани насилни протести, како и пресретнување на хуманитарните конвои. Најновиот биланс од силниот земјотрес и цунамито...

Нѐ изедоа комарци

Граѓаните, но и познати јавни личности, својот револт од инвазијата на комарци секојдневно го искажуваат на социјалните мрежи Цели колонии комарци повторно го нападнаа Скопје,...

Гневот во Америка

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го искористи гневот на народот за да ги оствари сопствените интереси. Но тој не го создаде тој гнев. Елитите...