21.8 C
Skopje
6.6.2020 - 16:36

Ознака: Глумово

Жител од Глумово со автомобил му ја прегазил ногата на малолетник

Мајка на 17-годишник пријавила во полиција дека нејзиниот син, поради претходно недоразбирање, намерно бил удрен со возило, кое, според информациите, го управувал И. Ј....

Во Глумово отворена нова фабрика за преработка на месо

Современа, напредна технологија според меѓународните стандарди за поефикасно, полесно, побрзо и уште поквалитетно производство, како и 30 нови вработувања донесе новиот погон за преработка...