16.7 C
Skopje
27.5.2019 - 10:28

Ознака: глумица

Македонските јавни личности се сеќаваат на легендарната Милена Дравиќ

Една од најголемите глумици во некогашна Југославија, Милена Дравиќ, само неколку дена откако наполни 78 години се збогува со животот и замина во вечноста....

Средовечната Енди Мекдауел се врати на пистите

Поранешната манекенка, но и глумица, Енди Мекдауел се врати на модните писти и едноставно никој не би поверувал дека таа е на самиот праг...

Десет најдобри филма со Џенифер Лоренс

Џенифер Шредер Лоренс (родена на 15 август, 1990) е американска глумица. На 20-годишна возраст таа беше втората најмлада актерка што некогаш била номинирана за...

Лајза Минели не сака Рене Зелвегер да ја глуми нејзината мајка

По веста дека холивудската глумица Рене Зелвегер ќе ја глуми Џуди Гарланд во биографскиот филм за американската филмска ѕвезда, се огласи глумицата Лајза Минели,...

Талентот ти дава крилја да го оствариш она што го носиш...

По учеството во емисијата „Никогаш не е доцна“ публиката се сети на мене и сега има желба повторно да ме гледа и да ме...