-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 15:26

Ознака: глобална трка

„Интелигентното војување“ нова парадигма на суперсилите на боиштето

Глобална трка за современо вооружување Трката за глобална надмоќ на светските моќни велесили изминатиов период развива ново темпо и динамика. Изминатиов период лидерите на најмоќните...

Путин: Неизбежна е глобална трка во вооружување ако не се продолжи...

Рускиот претседател Владимир Путин предупреди дека е неизбежна глобална трка во вооружување ако САД и Русија не се согласат за продолжување на договорот за...