Ознака: гледаат

Европските конзервативци гледаат кон Исток

Една од главните задачи на новиот шеф на Европската народна партија, Доналд Туск, е да ги подобри односите меѓу Западот и Истокот во ЕУ Најголемото...

Англиските судии повеќе ќе гледаат во мониторите за ВАР?

Деновиве се очекува предводникот на англиските фудбалски судии, Мајк Рајли, да ги охрабри судиите повеќе да ги користат мониторите од системот видеопомошник-судија (ВАР) покрај...

Филмови што се препорачува да се гледаат во друштво

Ако сакате вознемирувачки, мистериозни филмови, кои цело време ве држат во неизвесност и на штрек, во прилог е следната листа. Некои од нив се...