Ознака: гластонбери

Фестивалот „Гластонбери“ откажан втора година по ред поради пандемијата

Легендарниот фестивал „Гластонбери“ кој привлекуваше 200.000 посетители е откажан втора година по ред поради пандемијата на коронавирусот, пренесува Би-би-си. - Со големо жалење мора да...

Настапот на Пол Макартни го распродаде фестивалот „Гластонбери“

Пол Макартни (77) е првиот музичар за кој беше потврдено дека ќе настапи на фестивалот „Гластонбери“, чие јубилејно, 50-то издание ќе се одржи следната...

Највпечатливите фотографии од фестивалот „Гластонбери“

На еден ден пред почетокот на фестивалот „Гластонбери“ во Англија, редакцијата на британскиот весник „Гардијан“ ги издвои највпечатливите фотографии од настанот кој 48 години...