Ознака: гласачки список

Деркоски: На избирачкиот список има околу 1,8 милиони гласачи

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски, и министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, на денешната заедничка прес-конференција истакнаа дека тие имаат високо ниво...