Ознака: . глазгов ренџерс

Шкупи не успеа да го расипа дебито на Џерард

Фудбалерите на Шкупи се поразени од Глазгов ренџерс со 0-2 на гости, во вечерашниот прв меч од воведното квалификациско коло за Лига Европа.  Поранешниот англиски...

Во Скопје ќе гостуваат славните Глазгов ренџерс и Хонвед

Славни фудбалски клубови ќе гостуваат во Скопје во првото коло од квалификациите за пласман во Лига Европа (ЛЕ), откако Работнички го доби за противник...

Глазгов Ренџерс го посакува Џерард на менаџерската позиција

Легендарниот фудбалер на Ливерпул, Стивен Џерард добил понуда да стане менаџер на Глазгов Ренџерс. Пред шест години, шкотскиот гигант беше исфрлен во четвртата лига поради...